قوانین استفاده از vps4all

بندهای ذکرشده در این صفحه، برداشت نهایی از سیاست امنیت اطلاعات vps4all است که سعی در احترام میان حقوق سایر کاربران vps4all و سایت vps4all و جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی و انجام کلاه‌برداری در بستر فراهم‌شده از سوی vps4all، تنظیم و تدوین‌شده است. بر اساس سیاست امنیت اطلاعات vps4all، چنانچه vps4all تصمیم به اعمال تغییرات در سیاست امنیت اطلاعات و یا قوانین باشد، می‌بایست یک ماه قبل از اعمال تغییرات کاربران را از طریق نمایش هشدارها در وب‌سایت، مطلع سازد. لازم است کاربران نیز هرچند وقت یک‌بار قوانین را مطالعه کرده و از تغییرات احتمالی مطلع گردند.دسترسی به قوانین همواره از طریق آدرس www.vps4all.ir/law.jspامکان‌پذیر خواهد بود.
*توجه: لطفاً تمامی صفحات را به‌طور کامل و دقیق مطالعه و امضا نمایید.

 • سایت vps4all در ایران مدیریت‌شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. لذا چنانچه کاربری اقدام به انتقال وجه و یا خریدوفروش محصولات غیرقانونی کند اطلاعات وی به مراجع ذیصلاح ارجاع داده خواهد شد.
 • علاوه بر خريد و فروش موارد خلاف قوانين جمهوری اسلامی ايران در vps4all، خريد و فروش پول، وجوه مالی و اوراق بهادار (مبادله پول با پول) نيز در vps4all ممنوع ميباشد. به طور مثال دريافت وجه ريالی و يا تومانی درون vps4all و پرداخت دلاری از طريق پی پال در vps4all ممنوع ميباشد و در صورت مشاهده، حساب کاربری کاربران خاطی مسدود خواهد شد.
 • استفاده از سرويس vps4all در سايت هايی که دارای مضامين غیر قانونی، مضر، تهدید کننده، توهین آمیز، زیان آور، غیر اخلاقی، افترا آمیز و مبتذل باشد و همینطور سايتهايی که به نژاد ، گروه و یا دسته خاصی از مردم توهین کرده باشند مجاز نميباشد و در صورت مشاهده، شناسه کاربری خاطی، توقيف خواهد شد.
 • استفاده از سرويس vps4all به منظور خريد و فروش غير قانونی محصولات دارای حق چاپ و نشر (copyright) مجاز نميباشد و در صورت مشاهده و يا گزارش، شناسه کاربری خاطی، متوقف خواهد شد.
 • استفاده از سرويس vps4all، در سايت های حراج و مزايده ممنوع ميباشد.
 • استفاده از سرويس vps4all، در سايت های تبليغات کليکی سرمايه گذاری که با عنوان باکس در اينترنت شناخته شده هستند ممنوع ميباشد. (اين ماده قانونی از تاريخ ١٤ فرودين ماه، بنابر ماده ٢١ قوانين جرائم رايانه ای (بند ه - ٦) ابلاغ شده و حداکثر تا ٤٥ روز بعد از ابلاغ سايت های فعال در اين زمينه ميبايست نسبت به حذف درگاه vps4all از سايت های خود اقدام کنند.)
 • استفاده از سرويس vps4all، در سايت های فروشگاهی که اقدام به فروش فيلم و سريال ميکنند و در سامانه ساماندهی نيز ثبت نشده اند غير مجاز است و در صورت مشاهده، حساب کاربری خاطی، توقيف خواهد شد.

استفاده از سرويس vps4all، برای موارد خريد و فروش کالاهای زير، مجاز نميباشد:
 1. تمامی موارد منع شده در قانون جرائم رایانه‌ای کشور
 2. اموال غیرمنقول
 3. کارت‌های بخت‌آزمایی، قمار و شرط‌بندی
 4. vpn و موارد عبور از فیلترینگ جمهوری اسلامی ایران
 5. هرگونه آموزش هک و نفوذ و دسترسی غیرمجاز
 6. کالاهایی که به نحوی حقوق ناشر را رعایت نمی‌کنند (خلاف قوانین کپی‌رایت)
 7. کالاهایی که به تأیید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران نرسیده باشند
 8. سیگار و سایر مواد دخانی
 9. مواد مخدر و روان‌گردان
 10. مشروبات الکلی و نوشیدنی‌های سکرآور
 11. انواع سلاح‌های گرم و سرد
 12. کالاهایی که مبادله آن‌ها دارای مقررات و نظامات خاص است
 13. کالاهایی که برای مصرف‌کننده خطر جدی در پی دارد
 14. کالاهایی که مبادله آن‌ها طبق قانون ممنوع است
 15. کالاهایی که مبادله آن‌ها مغایر با آداب اسلامی است
 16. کالاهایی که انجام فعالیت‌های غیرقانونی را به نحوی تشویق یا تسهیل می‌کنند
 17. کالاهای قاچاق
 18. کالاهای به‌دست‌آمده از ارتکاب جرم یا نقض مقررات کشوری و لشکری
 • انتشار ویروس‌های اینترنتی به‌منظور سوءاستفاده از حساب کاربران vps4all مجاز نیست و در صورت مشاهده با شناسه کاربر خاطی برخورد شده و همچنین موضوع از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد.
 • جمع‌آوری و ذخیره اطلاعات شخصی درباره سایر کاربران برای اهداف تجاری از طریق vps4all ممنوع است و در صورت مشاهده با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.
 • پس از عضویت اولیه، vps4all اطلاعات واردشده را بررسی و به‌صورت مرحله‌به‌مرحله سطح تأیید کاربر را افزایش خواهد داد برای انجام عملیات تأیید، vps4all با تلفن واردشده تماس می‌گیرد، آدرس را از طریق ارسال کد 10 رقمی، تأیید می‌کند و کپی شناسنامه و کارت ملی کاربر را نیز درخواست می‌کند.
 • برای افزایش سطح تأیید به طلائی لازم است 37 بند این قوانین اجرائی vps4all مطالعه شده و به آدرس پستی شرکت سامان سیستم پرداز کیش ارسال شود افراد زیر سن قانونی (زیر 18 سال) مجاز به عضویت در سایت vps4all و استفاده از خدمات vps4all نمی‌باشند.
 • استفاده از چند نام کاربری برای یک شخص در vps4all ممنوع بوده و در صورت مشاهده موارد تخلف، سایر شناسه‌های کاربری مربوط به شخص خاطی، توقیف خواهد شد.
 • بر طبق سیاست امنیت اطلاعات، vps4all متعهد می‌شود که از اطلاعات خصوصی کاربران محافظت کند و این اطلاعات را مخفیانه نزد خود نگه دارد و برای سایر اشخاص فاش نکند. البته به‌استثنای مواردی که به‌موجب قانون مجبور به انجام این کار باشد.
 • vps4all هیچ‌گاه از کاربران خود، اطلاعاتی را از طریق ایمیل درخواست نخواهد کرد. سایر درخواست‌های vps4all از طریق تیکت ها و درون وب‌سایت vps4all انجام می‌شود و از ایمیل تنها به‌منظور اطلاع‌رسانی و یا درخواست مشاهده لینک‌هایی درون وب‌سایت vps4all استفاده خواهد شد.
 • vps4all از کاربران خود می‌خواهد، حتماً شناسه کاربری و کلمه عبور خود را در صفحاتی که دارای آدرس vps4all (vps4all.ir) است، وارد کنند. اطلاعات این صفحات، توسط گواهینامه ssl محافظت می‌شوند و بنابراین برای امنیت بیشتر صفحات با پیشوند https در دسترس کاربران قرار می‌گیرند. بدیهی است در صورت واردکردن اطلاعات در آدرس‌هایی به‌جز آدرس vps4all.ir مسئولیت و عواقب از دست رفتن اطلاعات و یا سرقت اطلاعات با کاربر موردنظر است.
 • به سبب جلوگیری از کلاه بردای، هر کاربر در vps4all امکان واردکردن شماره‌حساب‌های خود و شماره کارت‌های خود را دارد. کاربران می‌بایست تنها شماره‌حساب‌هایی که به نام آن‌ها است را وارد کنند و vps4all هیچ مسئولیتی در مورد حساب‌ها و کارت‌های متصل بانام افراد دیگر در حساب شخص دیگر نخواهد داشت. برای تأیید حساب واردشده، vps4all کپی کارت را از کاربر دریافت و در پایگاه داده‌های خود آرشیو می‌کند.
 • هیچ تراکنشی نه به‌صورت ورودی و نه به‌صورت خروجی (به‌جز دروازه‌های آنلاین) از حساب‌ها و کارت‌های دارای نام متفاوت بانام کاربر عضو موردپذیرش نیست و vps4all وجه ورودی را (در صورت انتقال از کارت یا حساب با نام شخصی به‌جز شخص واردکننده وجه) به‌حساب مبدأ برگشت خواهد زد. به‌طور مثال اگر کاربری با نام X در vps4all عضو شده و با کارت فرد دیگری به نام Y وجه را به در vps4all وارد کند، vps4all وجه را با کسر کارمزد بانکی احتمالی به‌حساب Y برگشت خواهد زد. در مورد وجه خروجی نیز از کاربر خواسته می‌شود تا حساب‌ها و کارت‌های به نام خود را وارد کرده و از واردکردن اطلاعات حساب‌های متفرقه، خودداری کند.
 • انتقال وجه به‌صورت داخلی در وب‌سایت شامل هیچ هزینه اعم از کارمزد یا موارد مشابه نیست. همچنین ورود وجه از طریق هر درگاهی در vps4all، شامل هیچ هزینه اضافی نبوده و وجه انتقالی عیناً به‌حساب مقصد، منتقل خواهد شد.
 • برای کاربران سطح تأیید نقره‌ای، از زمان درخواست خروج وجه تا زمان واریز به‌حساب ممکن است زمانی بین 3 تا 4 روز کاری سپری شود. این زمان به سبب اطمینان از صحت تراکنش‌های ورودی و بر طبق سیاست امنیت اطلاعات vps4all است. همچنین برای کاربران سطح تأیید طلائی این زمان مابین 8 تا 48 ساعت کاری خواهد بود.
 • به سبب تعامل با بانک‌ها، سایر تراکنش‌های ورودی و خروجی vps4all بر اساس قوانین داخلی بانک‌های جمهوری اسلامی و شبکه شتاب انجام می‌شود. یکی از قوانین مهم در این شبکه امکان بازگردانی وجه انتقالی از این شبکه تا پایان آن روز است که تراکنش‌های vps4all نیز شامل این قانون می‌باشند. به سبب اطمینان بیشتر و بر اساس قانون ذکرشده فوق، vps4all این اجازه را خواهد داشت که حداکثر تا 24 ساعت از انجام تراکنش (چه تراکنش‌های ورودی، خروجی و داخلی) وجه را به‌حساب مبدأ برگشت بزند. البته در این شرایط لازم است vps4all اطلاعات برگشتی را به صاحب حساب مقصد ارائه کند.
 • سایت‌هایی که از سرویس vps4all استفاده می‌کنند، دارای سیاست امنیت اطلاعات و قوانین خاص خود می‌باشند. vps4all از کاربران خود می‌خواهد قبل از هرگونه خرید از این وب‌سایت‌ها قوانین و سیاست امنیت اطلاعات آن‌ها را مطالعه نموده و سپس نسبت به خرید اقدام کنند. چراکه در صورت سوءاستفاده‌های احتمالی، مسئولیتی بر عهده vps4all نیست اگرچه سیاست امنیت اطلاعات vps4all بر مبنای جلوگیری از سوءاستفاده و کلاه‌برداری تدوین‌شده است و فعالیت سایر کاربران بر این مبنا ارزیابی می‌شود، اما vps4all هیچ مسئولیتی در قبال کلاه‌برداری‌های انجام‌شده، توسط کاربران ندارد. چنانچه موردی در این مبنا به vps4all گزارش شود (به‌طور مثال انتقال وجه به فروشنده و عدم تحویل کالا از سوی فروشنده) vps4all محیط گفتگوی دوطرفه‌ای تحت نظارت خود ایجاد خواهد کرد تا ابتدا مورد از طریق گفتگو حل شود. چنانچه بعد از انجام گفتگو اختلاف میان کاربران مرتفع نگردد امکان پیگیری از طریق مراجع قانونی برای طرفین وجود دارد و در صورت درخواست مراجع ذیصلاح اطلاعات طرفین در اختیار آن‌ها قرار داده خواهد شد.
 • چنانچه در مورد وجه منتقل‌شده اختلاف به وجود آید (مثلاً کاربری وجهی را به‌حساب فروشنده واریز کرده اما پس از گذشت زمان موردتوافق) هنوز کالا یا سرویسی تحویل نگرفته باشد و vps4all محیط گفتگویی میان طرفین باز کند وجه در حالت دارای اختلاف مالی قرار می‌گیرد و امکان انجام هیچ عملیاتی روی رقم موردنظر از سوی طرفین وجود نخواهد داشت. همچنین سایر تراکنش‌هایی که از وجه موردنظر، در سرویس vps4all انجام‌شده باشد به حالت معلق (دارای اختلاف) تبدیل خواهد شد.
 • پس از ایجاد محیط گفتگوی دوطرفه میان کاربران دارای اختلاف، vps4all بر این گفتگو نظارت کرده و در پایان به صلاحدید خود تراکنش را تأیید یا رد می‌کند.
 • vps4all به‌شدت با اسپم مخالفت می‌کند و در صورت مشاهده اسپم از سوی کاربران خود، حساب کاربر خاطی را مسدود می‌کند. مواردی که از این نظر برای vps4all تخلف شناخته می‌شوند عبارت‌اند از ارسال لینک‌های پرداخت vps4all به‌صورت اسپم.
 • هرگونه سوءاستفاده از سرویس vps4all و یا استفاده ماشینی از سرویس vps4all، بدون هماهنگی با این وب‌سایت ممنوع بوده و در صورت مشاهده با کاربر خاطی، برخورد خواهد شد.
 • کاربران vps4all می‌بایست هرگونه تغییر تلفن و آدرس خود را از طریق تیکت به اطلاع سایت برسانند. بدیهی است در صورت مشاهده اشکال در آدرس و تلفن، حساب کاربری خاطی، توقیف خواهد شد هیچ کاربری حق واگذاری شناسه کاربری خود به فرد یا شرکت دیگر را ندارد. بدیهی است در صورت تخلف، مسئولیت و عواقب آن بر عهده اطلاعات فرد یا شرکت ثبت‌شده در vps4all است.
 • کاربر vps4all که به‌عنوان فروشنده فعالیت می‌کند، موظف است نسبت به ارسال کالا و یا ارائه خدمات فروخته‌شده از طریق اینترنت رسید اخذ نماید و پایگاه داده جداگانه‌ای جهت نگهداری تأییدیه مشتری، در خصوص کالا یا خدمات تحویل داده‌شده داشته باشد. بدیهی است که هرگونه مسئولیت، در زمینه کیفیت یا کمیت کالای ارائه‌شده و نیز ارسال آن بر عهده فروشنده است و در صورت اعلام مشتری مبنی بر عدم دریافت کالا، فروشنده موظف به ارائه رسید دریافت شده از سوی مشتری است. فروشنده موظف است اطلاعات کامل خریدار را از مشتری دریافت کند. گاهی اوقات ممکن است، vps4all به‌منظور تطبیق اطلاعات فروش، با فروشنده و خریدار به‌صورت جداگانه تماس گرفته و اطلاعات سفارش و خرید انجام‌شده را دریافت کند. این کار به‌منظور جلوگیری از سوءاستفاده و کلاه‌برداری در vps4all انجام می‌شود و طرفین ملزم به در اختیار گذاشتن اطلاعات به vps4all می‌باشند فروشنده موظف است شماره رسید دیجیتالی تأییدشده از سوی vps4all را به نحوی واضح و آشکار روی سایت خود به خریدار نمایش دهد. البته چنانچه پرداخت‌کننده نیز عضو vps4all باشد، امکان مشاهده جزئیات تراکنش وی، درون کنترل پنل شخصی خود نیز وجود دارد.
 • هر نوع ضرر و زیانی که به هر نحو از سوی فروشنده به خریدار و یا از سوی خریدار به فروشنده وارد شود می‌بایست مابین آن‌ها برطرف شود و vps4all امکان گفتگوی دوطرفه به‌منظور حل مشکلات را از طریق بخش تیکت فراهم می‌کند و در صورت عدم حل مشکل، امکان پیگیری قضایی برای طرفین وجود دارد. همچنین چنانچه ضرر و زیانی از سوی هر یک از طرفین به vps4all وارد شود، زیان دهنده موظف به جبران خسارت است.
 • کاربران می‌توانند در صورت عدم تمایل به فعالیت، حساب کاربری خود در vps4all را بنا به درخواست خود از طریق تیکت، متوقف کنند. vps4all کاربر موردنظر را توقیف می‌کند اما از پایگاه داده‌های خود حذف نمی‌کند. این کار به‌منظور نگهداری جزئیات کاربران و تراکنش‌های آن‌ها، انجام می‌شود.
 • vps4all اجازه دارد، کاربرانی که خلاف قوانین فوق را اجرا می‌کنند متوقف کرده و تصمیم‌گیری نهائی در مورد حساب و موجودی آن را به‌صراحت به کاربر متخلف اعلام نماید.